Højkvalitets rektangulær selvlukkende skraldeklap til lodret montering, med håndtag, lavet af rustfrit stål (V2A), overflade: satinmat, AZ-HD310-HL, størrelse: 310 mm (12,3″)
Ansøgning:
Skraldespand i rustfrit stål, til gastronomi og meget mere.
Skraldespanden AZ-HD310-HL har en rektangulær form og behandles kunstfærdigt.
Kanterne er defunderet og afrundet for at forhindre skader under brug.
Samlet set giver AZ-HD310-HL skraldespanderne et meget højt kvalitetsindtryk.
Installationen skal være lodret, så affaldsklappen lukker optimalt.
AZ-HD310-HL rustfrit gennemkast kan bruges til at smide vasketøj, brugte håndklæder, affald osv.
På grund af den brede åbning og åbningsvinklen på 90° gør det det lettere at smide genstande ind.
Højkvalitets skraldespanderne AZ-HD310-HL er perfekte til:
- System gastronomi
- Butiksindretning
- Catering
- Lægepraksis
- Professionelt køkken
- Skønhedssalon
- Apotek møbler
- Hospitals møbler
- Køkkenmøbler
- Gastronomi
Tekniske detaljer:
- Vægt: 2200 g
- Størrelse: 310 mm (12,3″)
- til lodret installation
- selvlukning
- med håndtag i rustfrit stål
- Eventuelt med skraldespand AZ-SLP310
- Håndtagets bredde: 160 mm (6-19/64″)
- Med anti-klemmeplader for at sikre problemfri drift
- Lukkemekanisme: låget returneres til lodret position med modvægten
- Udførligt forarbejdet
- høj kvalitet
- satin mat
- vejrbestandig
- Rustfri (korrosionsfri)
- høj mærkekvalitet af Sugatsune / LAMP®
Overflade:
- Satin mat
Samling:
- Til indsættelse monteres gennemkastet på en lodret overflade
- For at installere AZ-HD310-HL affaldsdøren skal der laves en udskæring, der måler 365 mm (14-3/8″) x 275 mm (10-53/64″) i kropsvæggen
- Affaldsspjældet i rustfrit stål AZ-HD310-HL har seks monteringshuller med en diameter på ⌀3,5 mm til fastgørelse med skruer
- Desuden har affaldsspjældet i rustfrit stål AZ-HD310-HL også seks monteringshuller med en diameter på ⌀1,8 mm til fastgørelse med søm (for flere detaljer, se
monteringstegning
Dimensionerne:
- Mål for affaldsklap: 384 mm (15-1/8″) x 11-37/64″ (294 mm)
- Indvendige mål: 310 mm (12-13/64″) x 220 mm (8-21/32″)
- Åbningsvinkel for klap: 90°
- Kastedybde: 20 mm
- Kantens materialetykkelse: 1,5 mm